Yüz Germe Ameliyatı ile Gençleşme İzmir

Yüz Germe Ameliyatı ile Gençleşme İzmir
Yüz Germe; 40’lı yaşlardan sonra yüz derisinde buruşma, sarkma, kırışıklık gibi durumların görülmesi oldukça normal karşılanmaktadır. Sigara tüketimi, yoğun güneş ışığına maruz kalmak, düzensiz uyku, stres gibi etkenler cildin daha çabuk yaşlanmasına sebep olmaktadır.Yüzde oluşan bu sarkmalar kişinin mutsuz olmasına ve kendini olduğundan daha yaşlı hissetmelerine yol açmaktadır. Yüz germe ameliyatları ile yüzde gençleşme mümkün olmaktadır.Yüz germe ameliyatı ile yüzdeki fazla deriler alınmakta, yüzün sarkık kısımları toparlanmakta ve cilt gerilmektedir. Yüz germe ameliyatı ile gençeşme birlikte yapılan yağ enjeksiyonları ile  Yüz germe ameliyatı günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer almaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Süreç

Yüz germe ameliyatı olmaya karar vermiş hastanın ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçları kullanımı bırakması gerekmektedir. Ayrıca ameliyat öncesi süreçte alkol ve sigara tüketiminin de bırakılması gerekmektedir çünkü alkol ve sigara kullanımının iyileşme sürecini yavaşlattığı belirtilmektedir.Yüz germe ameliyatından sonra saçlara müdahale edilemeyeceğinden dolayı ameliyattan en az 1 hafta önce olmak şartıyla saçlar boyatılabilmektedir. Ayrıca pansuman izlerinin görünmesini önlemek amacıyla bu süreçte saçların uzun tutulması önerilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatında deri gerginleştirme işlemi yapılırken aynı zamanda farklı olarak göz kapağı ameliyatı ya da boyun germe ameliyatı da yapılabilmektedir. Hastanın durumuna bağlı olarak anestezi türü değişmekle beraber genellikle genel anestezi tercih edilmektedir.Hastaya yapılacak cerrahi müdahalenin detaylarına göre yüz germe ameliyatı süre olarak değişmektedir. Yüz germe ameliyatında kesiler kulak ile yanağın bileşkesine  yani doğal kıvrımlara yerleştiği için izler pek belli olmaz.Yüzde sarkmaya neden olan deri altındaki yumuşak doku toparlanarak yukarıya asılmaktadır. Daha sonra ciltte fazlalık  deriler alınmaktadır ve cilt gerginleştirilerek kişiye estetik bir görünüm kazandırılmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Süreç

Yüz germe ameliyatında genellikle drenler kullanılmaktadır. Genellikle ameliyattan 1 gün sonra hasta taburcu edilmektedir. Ameliyattan sonra yüzde ödem ve  morarma görülmesi normal olarak karşılanmaktadır ve bu etkiler ortalama bir 7-10 gün  içerisinde kendiliğinden geçmektedir.Surata buz uygulaması yapılarak iyileşme süreci hızlandırılabilir. Ameliyattan sonra yüz derisinde kısmen uyuşukluk normaldir. 2-3 ay içerisinde kendiliğinden düzelir. Ameliyat sonrası dikişler ise yüz germe ameliyatı tamamlandıktan 1 hafta kadar sonra alınmaktadır.Hastanın yüz germe ameliyatı sonrası güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmaması gerekmektedir. Güneş ışınlarına maruz kalmamak adına ameliyat sonrası iyileşme sürecinde güneş gözlüğü kullanımında fayda görülmektedir.Ameliyattan sonraki 2 hafta oldukça önemlidir. Bu süreçte hastanın ağır işler yapmaması ve saç tararken dikkatli olması gerekmektedir. 2 hafta sonunda hasta normal gündelik yaşantısına ve işine dönebilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı ile Gençleşme Fiyatları 2022

Yüz Germe Ameliyatı ile Gençleşme Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.Kaynakça:https://www.nhs.uk/conditions/cosmetic-procedures/facelift

Yazımızı paylaşın

Bir cevap yazın