İzmir Karın Germe Ameliyatı

İzmir karın germe operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem karın germe fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de karın germe ameliyatı yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir karın germe ameliyatı doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere karın germe ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Karın Germe Nedir?

Yazın plajda, sahillerde fit vücudumuzla göz kamaştırmak isteriz evet ama ya karın bölgesinde ki yağlanmalar ne olacak? Spor yaptığınız halde sarkma ve büzüşmeler düzelmiyor mu? Peki, ya sizde sezaryen doğum yapanlardan mısınız?

Tüm bu etkenler karın kısmında ki kırışma ve yağlanmaya sebebiyet verirken elbette dengeli ve sağlıklı beslenme ana etken arasında ki yerini alıyor.

Bu noktada hemen her 5 kişiden 1’i karın gerdirme operasyonlarını tercih edebiliyorken akıllara Karın Germe Nedir? Sorusunun oluşmasına neden olmakta. Karın germe ameliyatına dair tüm bilgiler yazı dizimizde.

Karın Germe Nedir? Sorusu bölgesel yağlanma ve sarkma, kırışıklık gibi şikâyetleri olan kişilerce sorulurken, kadın – erkek ayırımı yapmaksızın düzgün ve fit bir görünümün peşinden koşan herkesin ilk durağı diyebiliriz.

Sarkmış ve kırışmış deri görünümü ortadan kaybolurken size kalan kusursuz görünümde bir karın bölgesi oluyor.

Karın Germe Nasıl Yapılır?

Halk dilinde karın germe ama daha profesyonel ve tıbbi adı abdominoplast olan karın germe ameliyatına ilişkin en yaygın sorulardan birisi de Karın Germe Nasıl Yapılır? Oluyor. İşte sizler için uzman görüşler ışığında bilmeniz gereken detaylar!

Karın Germe Nasıl Yapılır? Diye soran herkesin ilk etapta bilmesi gereken en mühim detay, karnın en alt kısmına enine uzanan bir kesi ve göbek deliği çevresinde de ikinci bir diğer kesi yapılır.

Deri kasıklardan göğüs altına kadar kaslardan ayrılır ve ortaya çıkan karın kasları germe yöntemi ile sağlamlaştırılır, zayıflık varsa onarılır. Sonra mı? Karın Germe Nasıl Yapılır? Kısmında ki ikinci altın değerinde ki bilgiye hazır olun.

Deri gerdirilerek yerine dikilir ve deri fazlalıkları kesilerek alınır. Dikişler pansuman ile kapatılır.

Genellikle ameliyat bölgesinde toplanacak fazla sıvının giderilmesi için dren adı verilen ince tüpler cilt altına yerleştirilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Şık ve fit bir bedene hangimiz hayır deriz ki? Elbette sağlığımızı korumak ve mümkün mertebe hassas, özenli davranmalıyız.

Uzun arayışlar ve araştırmalar sonucu yaptırmaya karar verdiğiniz karın germe ameliyatına dair ne tür riskler taşıdığınızı biliyor musunuz? Herkes için kaleme aldığımız Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir? Yazımız sizlerle!

Karın germe ameliyatı sonrası görülebilecek en acil ve sık durumların başında yara yeri enfeksiyonu, kan ve vücut sıvısı bitimi ile kan pıhtısı atması geliyor.

İltihabi durumların drenaj ve antibiyotiklerle önlenmesi ve geçmesi oldukça mümkün olurken; Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir? Listesine yine zirvede yer alabilecek ani kanama durumunu alabiliriz.

Herhangi bir komplike oluşmadığı takdirde 7 ila 10 gün içerisinde dikişlerin alınması beklenirken, herhangi bir ağrı, sancı ve sızı gibi hayatınızı olumsuz yönde etkileyecek durumlar söz konusu değildir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Tavsiyeler

Ameliyat süreci sonrasında iyi bir bakım şart!

Karın germe ameliyatı oldunuz ama asıl süreç yeni başlıyor desek? Sizler için Karın Germe Ameliyatı Sonrası Tavsiyeler!

İyileşme sürecinde en az 3 ay gibi bir süre zarfı içerisinde alkol ve sigara kullanımından tamamen uzak durulması gerekildiği gibi, korse ve kullanımına asla es verilmemelidir.

Belirli bölgelerde olan ödem ve kesi yerinde pansuman süreçleri olacağından asla ihmal edilmemeli, ani hareketlerden kesinlikle kaçınılmalı, dizleri kendine çekme – bağdaş kurma ve olası darbe alma durumlarından kendinizi sakınmanız gerektiği de Karın Germe Ameliyatı Sonrası Tavsiyeler arasında ki yerini almaktadır.

Maksimim 2 günlük hastane – hekim kontrol ardından evde devam edecek iyileşme süreci boyunca muhakkak sağlıklı beslenmeli ve metabolizmayı zorlayacak gıda tüketiminden uzak durulmalıdır.

İzmir Karın Germe Fiyatları Ne Kadar?

İzmir karın germe fiyatları bu bölgede operasyonların diğer yerlere oranla daha fazla yapılmasından kaynaklı çeşitlilik gösterir. Hem karın germe fiyatları diğer şehirlere kıyasla daha uygun hem de karın germe ameliyatı yaptıranların yorumlarına göre daha güzel sonuçlar vermiştir.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih etmesi de bu bölgeyi bu alanda ön plana çıkarmaktadır. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir.

Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de karın germe fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

S.S.S.

Karın Germe Ameliyatı ile Hangi Problemler Çözülebilir?

Abdominoplasti yani karın germe ameliyatı, klasik olarak hamilelik sonrasında veya fazla kilo alıp vermeye bağlı karın bölgesinde şişkinlik ve bu şişkinliğe eşlik eden deri sarkıklığı olan hastalara uygulanır.

Karın ve Bel Bölgesinde Yağlanma

Karın Kaslarındaki Gevşeklik

Karın Germe Ameliyatı

İnce Yapılı ve Zayıf Kişilerde Karın Germe

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Nasıl Yatılır ?
Karın Germe Ameliyatında Kaç Kilo Verilir ?
Karın Germe Ameliyatı Riskli Mi ?
Karın Germe Kaç Ayda İyileşir ?

Diğer Operasyonlar

Liposuction

Liposuction (Liposakşın) işlemi vücuttaki fazlalık yağların vakum …

Popo Estetiği

Kalçalar, her zaman kadın vücudunun çekiciliğini arttıran önemli bir unsur …

Brezilya Popo Estetiği (BBL)

BBL nin açılımı Brazilian Butt Lift dir. Bu ameliyat aslında yağ …

Kol Germe

İlerleyen yaşın etkisiyle veya kilo alıp vermekle kolun üst ve iç kısmında …

Uyluk Germe

Uyluk (baldır) germe uyluk bölgesindeki deri sarkıklığını hedef alan …

Bacak Estetiği

Uyluk (baldır) germe uyluk bölgesindeki deri sarkıklığını hedef alan …

Bir cevap yazın